Rejestracja

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kakadu Różowa

Rozpoczęty przez Papugi24, 12-03-2019, 05:46 PM

Tryby wyświetlania wątku

Papugi24
#1

Kakadu różowa

Wesoła i ruchliwa kakadu różowa nie sprawia większych problemów w hodowli, jeśli tylko zapewni się jej odpowiednią opiekę. Jest najbardziej rozpowszechnioną kakadu i najliczniejszą papugą świata.

Środowisko naturalne kakadu różowej

W naturze kakadu różowa żyje w całej niemal Australii, prócz najbardziej wilgotnych północnych wybrzeży. Preferuje otwarte przestrzenie, porośnięte nielicznymi drzewami, najchętniej w pobliży zbiorników wodnych. Nie stroni również od człowieka i chętnie odwiedza pola, ogrody, itp.

Wygląd kakadu różowej

Kakadu różowa jest bardzo ładną papugą o delikatnych barwach. Wierzch ciała ma popielaty, nieco ciemniejsze ogon i skrzydła, spód ciała natomiast intensywnie różowy (tej barwie zawdzięcza swoją nazwę. Z jej białej głowy sterczy tej samej barwy czub, który ptak może stroszyć. Ptaki te dorastają do około 34-38 cm długości, a ważą około 300-400 g.


Długość życia kakadu różowej
Średnia długość życia kakadu różowej wynosi około 40 lat.

Zachowanie i wymagania kakadu różowej
Kakadu różowe są bardzo towarzyskie. W naturze żyją w ogromnych stadach, a w pary łączą się na całe życie i tylko śmierć może je rozłączyć. To niezwykle ruchliwe i ciekawskie ptaki, o całkiem donośnym głosie.
Ptaki te doskonale latają i robią to bardzo chętnie, dlatego w hodowli powinno się im zapewnić sporo przestrzeni. Najlepsze są dla nich przestronne woliery ogrodowe, częściowo zacienione, najlepiej przez drzewa lub krzewy. W takich wolierach będą mogły latać do woli. Jeśli chcemy hodować kakadu w mieszkaniu, powinniśmy zapewnić jej codzienne spacery poza klatką, by mogła rozprostować skrzydła.
Jak wszystkie duże papugi, kakadu różowe przywiązują się do człowieka, którego obdarzą zaufaniem. Należy poświęcać im dużo czasu i zapewnić rozmaite zabawki, by się nie nudziły. Są świetnymi naśladowcami dźwięków, w tym ludzkiej mowy.

Pożywienie kakadu różowej
Kakadu różowej podajemy pokarmy dla dużych papug, owoce i warzywa. W naturze ptaki te chętnie jedzą również owady i ich larwy, dlatego także w hodowli warto wzbogacić ich menu o ten składnik. W klatce zawieszamy też nieokorowane młode gałązki drzew owocowych, które będą mogły obgryzać.

Rozmnażanie kakadu różowej
Kakadu różowe gniazdują w dziuplach, które wyściełają liśćmi eukaliptusa. W hodowli dziuplę zastępuje odpowiedniej wielkości, solidna budka lęgowa. Samica składa od 2 do 5 jaj, które wysiaduje przez około 30 dni. Pisklęta wykluwają się nagie i nieporadne, i są karmione zarówno przez samicę, jak i samca.

Systematyka kakadu różowej
Kakadu różowa jest jedynym przedstawicielem rodzaju Eolophus, który zaliczamy do rodziny kakadu. Do rodziny tej należą również popularne nimfy.
Królestwo: zwierzęta
Typ: strunowce
Podtyp: kręgowce
Gromada: ptaki
Rząd: papugowe
Rodzina: kakadu
Rodzaj: Eolophus
Gatunek: Eolophus roseicapilla (Kakadu różowa)

[Obrazek: bird-3162504__340.jpg]

[Obrazek: P9060185.jpg]
Strona WWW Szukaj
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kakadu Różowa - przez Papugi24 - 12-03-2019, 05:46 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O Nas

Papugi24.pl jest Twoim ekspertem od hodwli – papug w odmianach: Aleksandretta Chińska, Kakadu Różowa, Nimfa i Papuga Falista . Papugi24.pl dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z ptakami, jest najlepszym miejscem, aby uzyskać odpowiednią informację lub kupić pupila jakiego szukasz.

Szybka Nawigacja

Skontaktuj się z nami

papugi24@papugi24.pl

731 14 16 18

Papugi24.pl