Rejestracja

  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Agresywna papuga pomocy

Rozpoczęty przez hanna.roz@o2.pl, 03-25-2022, 11:03 AM

Tryby wyświetlania wątku

hanna.roz@o2.pl
#1

Dzień dobry, mam problem z moja papuga nimfa, jakis rok temu przejęłam papugę od innego właściciela, miał on swoją mini hodowle w domu. Papuga ma jakieś 4-5 lat. Polaczylam go z poprzednia papuga, która na moje nieszczęście wzięłam z hodowli z woliery zewnętrznej i okazała się totalnie dzika, później ja oddałam z powrotem do hodowli. Chrupek, bo o nim mowa był bardzo agresywny w stosunku do tamtej papugi, podgryzał do krwi. Jeżeli chodzi o nas atakuje dlonie, noe można go pogłaskać, natomiast swobodnie siada na ramie lub łokieć, No ale towarzyski szczególnie nie jest. Bardziej lgnie do mojego partnera. Ptaszek lata swobodnie po domu raz na jskis czas jest zamykany w klatce, gdzie w sumie tylko je. Upodobał sobie ostatnio bardzo szafę w sypialni, której praktycznie nie opuszcza na krok, co więcej do szafy nie da się podejść, bo od razu wrzeszczy i skacze na głowę. Po prostu nas terroryzuje, jak zamykam szafę lub drzwi do pokoju i nie może tam wlecieć drze się w niebogłosy. 
Wcześniej nie było to aż tak szkodliwe, bo po prostu sobie w niej siedział, ale teraz podrapał mnie po czole i broni swojego terytorium. Co więcej w szafie nie sra ? proszę, pomóżcie, jak go wychować, czy to znaczy, ze zakochał się w szafie? Czy to możliwe, ze ma jakaś chorobę psychiczna ? Obsesyjnie przegląda się w lusterkach, dlatego wszystkie chowamy, ale No telefonu i mikrofali nie da się schować, wiec tego nie unikniemy, bo wiem, ze lustra wpływają na psychikę ptaka. Już nie wiem co z nim zrobić, a nie chce tez komuś oddawać, żeby ktoś miał z nim problem. Poza tym to jak z dzieckiem, jest zły, ale go kocham ? pomóżcie ! ?
Szukaj
Odpowiedz

Antler
#2

Papug prawdopodobnie stracił zaufanie po niemiłym spotkaniu z inną, agresywną papugą. Moim zdaniem najlepiej zostawić go na jakiś czas (ok. Tydzień), może tak po prostu odreagowuje i jeśli zobaczy, że nikt nie chce go skrzywdzić to wróci do normalności. Jeśli po tym okresie, wciąż jest agresywny to można tą szafę zabarykadować/uniemożliwić do niej dostęp kiedy idzie np zjeść i jeśli wciąż gryzie to wziąć jakiś spryskiwacz (taki do kwiatków lub nawet mały pistolet na wodę będą ok) i go pryskać kiedy zachowuje się agresywnie, jest to dla niego nie przyjemne i powinien przestać, zwłaszcza widząc, że nic mu nie grozi i tak i tak. Pamiętaj żeby woda nie była pod zbyt wysokim napięciem i nie była spryskiwaczem tylko pojedynczym ciągiem bo takie mogą mu się nawet spodobać. I raczej nie zakochał się w szafie, byłoby to trudne, po prostu czuje się tam bezpiecznie, a w odbiciach szuka innej papugi, więc oczywiście trzeba to jak najbardziej ograniczyć
Szukaj
Odpowiedz

stefanek120391
#3

Cześć, a ja się właśnie zastanawiam czy takie przypadki, są częste czy tylko są to wyjątki? Zastanawiam się jak by to było spotkać się z nową osobą , która ma doświadczenia z tym tematem.  Chetne osoby zapraszam na pv Smile
Szukaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O Nas

Papugi24.pl jest Twoim ekspertem od hodwli – papug w odmianach: Aleksandretta Chińska, Kakadu Różowa, Nimfa i Papuga Falista . Papugi24.pl dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z ptakami, jest najlepszym miejscem, aby uzyskać odpowiednią informację lub kupić pupila jakiego szukasz.

Szybka Nawigacja

Skontaktuj się z nami

papugi24@papugi24.pl

731 14 16 18

Papugi24.pl